Uzm. Dr. Özkan Yükselmiş

Diyarbakır Dağkapı Devlet Hastanesinde uzmanlık görevini yerine getirmekte olan Fizyoterapisttir. Kliniksel uzmanlık alanları Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyondur. Özkan Yükselmiş; Faset eklem enjeksiyonu, tamamlayıcı ilaç ve omurilik bakımı sonuç analizi ile ilgili araştırmalarda bulundu. İkinci dal seçimi için girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda A grubu puan analizinde Türkiye 4.'sü olarak Fiziksel tıp ve rehabilitasyon eğitimine başladı..
Liseyi Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi'de okudu, Almanca ve İngilizce eğitimi aldı. Lise satranç turnuvalarında ulusal alanda başarılar elde etti. Lise mezuniyeti sonrası tıp fakültesini kazandı. 23 yaşında tıp fakültesini bitirip Şanlıurfa'ya doğu görevine gitti. Bu sıralarda Histoloji ve Embriyoloji doktorası yaptı.
Histoloji ve embriyoloji alanında uluslararası makaleler yayınladı. Daha sonra tıpta uzmanlık sınavı dersleri vermeye başladı. 4 yıl boyunca özel bir kurumda sınava hazırlanan doktor adaylarına dersler verdi.
Uzmanlığını bitirdikten sonra Siirt iline 2.kez zorunlu hizmet için atandı. Siirt ilinde çalıştığı süreçte ilk defa bel fıtığına ameliyatsız yaklaşım tedavilerini uyguladı. Yerel ve ulusal haberlere konu oldu
Sosyal medyayı aktif kullanan Özkan Yükselmiş 10 binlerce meslektaşına gönüllü eğitim ve destek verdi. Bir çok meslektaşına burs dağıttı. Kendi yazdığı 2 kitabı mevcuttur.

"Soru ve Görüşleriniz için"

iletişim sayfasından veya sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçiniz...